Čau! Jā, zinu, tu nemaz negaidīji, ka te parādīsies vēl kāds raksts. Tas tāpēc, ka esmu mežā. Kādā no iepriekšējiem rakstiem minēju, ka "... ja tu izdzēsies no feisbuka, tas nenozīmē, ka pārvācies dzīvot uz mežu..." . Man nebija taisnība- jau pēc nedēļas pārvācos uz mežu. Jā, rupji un gariem lēcieniem runājot tā ir.
Pēdējos mēnešus esmu sevi piespiedusi elpot. Vienkārši atvērt acis, dziļi ieelpot un ieklausīties. Tā vietā, lai brokastu laikā ķertos pie e-pastiem tik tiešām izgaršoju ēdienu un telefons paliek guļamistabā. No sākuma telefonu visur nēsāju līdzi- tagad, pēc diviem mēnešiem, tas vientuļi atpūšas uz gultas, dažreiz pat zem segas... . Mācos atteikties un aizmirst, jeb pieņemt un atcerēties. Daudz cilvēku ir mācijuši un stāstījuši kas ir pareizi un kas ir nepareizi. Daudz cilvēku ir piesārņojuši smadzenes līdz tādam līmenim, ka mazās, pelēkās šūniņas nefunkcionē tā kā plānots. Aktieris nevar būt skatītājs un skatītājs nevar būt aktieris. Tu saproti par ko rakstu? Kad tu esi iekšā procesā tu neredzi kopējo ainu, virzību, mērķi, ceļu. Būt iekšā procesā ir tāpat kā iet pa ceļu un skatīties uz apaviem. Tu esi tik ļoti aizņemts ar to kā pareizi likt kāju nākamajam solim, ka vienā mirklī saproti- es skatos uz purngaliem 98 % sava laika. Pamēģini tā paiet... tas ir viegli, ja apkārtējie skatās uz priekšu, taču ja visi skatās uz kurpēm, tad sadursmes ir uz katra soļa. 95 % iet skatoties uz apaviem un protams, ,ka var paspēt izvairīties no peļķēm un akmeņiem, bet tas prasa milzīgu uzmanību un tiklīdz esi kaut mazliet atslābis tavs gājiens sastingst- kurpes samirkušas, purngali apsisti un pleci ir vienos zilumos. Izvēlies ekonomisko ceļu- pacel galvu, skaties taisni un trenēt perifēro redzi. Bērnībā bieži no un uz skolu gāju ar acīm ciet- paļāvos tikai uz dzirdi. Pat dzirde ir efektīvāka par skatīšanos uz purngaliem.
Tie kuri "māk iet" tiek salīdzināti ar vilku vai ērgli. Kaut pirmajās sekundēs liekas, ka ērglis un vilks ir līdzīgi tā nav. Apskatīsim faktus:
Vilka oža ir 400 reizes jutīgāka kā mums. Tie sajūt viens otru vairāk kā pusotra kilometra attālumā. Vilku barā ir stingra hierarhija- Alfa tēviņš, alfa mātīte un pārējie ir pakļauti. Medījums tiek sadalīts pēc šīs hierarhijas. Interesanti, ka vienīgie pārojas alfa tēviņš un mātīte, pārējās mātītes palīdz auklēt kucēnus un zemāka ranga tēviņi nepārojas vai to dara ļoti reti tāpēc cieš no stresa, ko mēdz dēvēt par psiholoģisko kastrāciju. Vilki dzīvo baros.
Ērglim ir ļoti labs fokuss un perifērā redze. Tas var saskatīt medījumu 3 km attālumā. Tas ir līdz 4 reizēm labāk, nekā mums, divkājainajiem. Šiem debesu karaļiem ir spēja saskatīt arī ultravioleto gaismu. Viņi pārojas uz mūžu, ja izšķiļas divi cālēni, tad pavisam iespējams stiprākais, jau ligzdā, cīņā par maltīti, nogalinās vājāko. "Izskoloto" ērglēnu pēc pirmajiem medījumiem un tieši pirms ziemas izmet no ligzdas. Jā, viņi to palaiž plašajā pasaulē un ziema, diemžēl daudziem ir pirmā un pēdējā. Ziemas laikā putni "dzīvo kopā". Ērgļi, vārnas, klijāni... visi, kuri pārtiek no gaļas. Loģiski, ka vārnas vienkārši uzdzīvo uz ērgļu meistarības. Ērgļiem savā starpā nepastāv hierarhija - pēc izmēra mazāks mierīgi var uzbrukt gandrīz divreiz lielākam sugas brālim. Jā, tie ir bezbailīgi putni, kuri dažreiz medī arī lapsas un vilkus.
"Mums ir jābūt ar mieru atbrīvoties no dzīves, ko esam iecerējuši, lai varētu dzīvot to dzīvi, kura mūs gaida"
Džordžs Kempbels zina ko runā. Ja Saules Karalis, Luijs XIV būtu klausījis savus padomniekus pasaulei nebūtu Versaļas. Sākumā to uzskatīja par iegribu, par traku ideju. Francijas centrs taču ir Parīze. Versaļa ir pārāk tālu, tas ir medību namiņš! Kāda pils? Mūsdienās Versaļas pils un dārzs tiek uzskatīti par skaistākajiem pasaulē. Tas pats attiecas arī uz "ballītēm", kuras tur tika rīkotas.
Viens no populārākajiem jautājumiem cilvēces pastāvēšanas vēsturē ir : Kāda ir dzīves jēga? Es jautājumu gribētu mazliet pārveidot veicot grafiski mazas un būtiski lielas izmaiņas: Kāda ir Tavas dzīves jēga, jeb kas ir Tava Versaļa?
Līdz nākamajai reizei!
TM